עבודה בחו"ל

לעבוד באופן חוקי באירופה

עבודה בחו"ל > עבודה באירופה > לעבוד באופן חוקי
עבודה באירופה
כל סוגי העבודות במקום אחד!
משרות בכל רחבי העולם!
ייעוץ והכוונה מהמומחים בתחום!
בואו לעבוד בצורה חוקית ומקצועית!
רבים מהישראלים החושבים על עבודה בחו"ל שואלים את עצמם האם ניתן לעבוד באופן חוקי באירופה? התשובה לכך היא חד משמעית - עבודה חוקית באירופה אפשרית ומשתלמת!

אירופה, יבשת אטרקטיבית הנמצאת לא הרחק מארצנו הקטנטונת, מהווה בשנים האחרונות מרכז משיכה לישראלים רבים למטרות עבודה, והגמול אכן משתלם - הישראלים שבוחרים לעבוד באירופה נהנים מחוויה תרבותית, ביקור ביעדים נחשקים תוך כדי עבודה ושכר נאה של אלפי יורו בחודש.

עבודה חוקית באירופה מתאפשרת בקלות לבני המזל בעלי דרכון אירופאי, אך גם לבעלי דרכון ישראלי בלבד קיימות דרכים להשיג ויזת עבודה, ולעבוד באירופה בצורה חוקית.  

עבודות באירופה לבעלי אזרחות אירופאית

ישראלים בעלי אזרחות אירופאית המגיעים לעבוד באירופה נהנים מתנאי עבודה מיוחדים ומשפע של הטבות. ככל אזרחי אירופה, יהיו אותם ישראלים זכאים להטבות במיסים (בהתאם למקום ולתנאי העבודה), לדמי אבטלה גבוהים (במידה ולאחר תקופה מסוימת של עבודה תרצו לסיים לעבוד ולצאת לטייל תהיו זכאים לדמי אבטלה גבוהים יותר מאשר בישראל), לימי מחלה וימי חופש, לפנסיה גבוהה ולכל אותם התנאים הסוציאליים המוגדרים בחוק.

דרכון אירופאי

דרכון אירופאי מאפשר לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד האירופי ולעבוד במדינות אירופה השייכות לאיחוד. כמעט באופן מוחלט, מי שאחד מהוריו מחזיק באזרחות אירופאית זכאי לקבלת דרכון אירופי. גם קרבה מדרגה שנייה (סבא או סבתא) מעידה על זכאות לקבלת אזרחות אך לא בהכרח.

בעזרת בירור פשוט מול השגרירות ניתן לבדוק זכאות לדרכון אירופאי ולאזרחות אירופאית, על אחת כמה וכמה בזכות העובדה שבשנים האחרונות נצפו הקלות בהוצאת אזרחות אירופאית (לאלו המתאימים, בעלי רקע אירופאי משפחתי). כאמור, התהליך בהחלט כדאי, מפני שברגע שהונפק לכם דרכון אירופאי תוכלו לעבוד בכל אחת מ-27 מדינות האיחוד האירופי.

עבודה חוקית באירופה לבעלי דרכון ישראלי

עבור אלו מכם שאין ביכולתם להוציא אזרחות אירופאית, ישנן דרכים אחרות לעבוד באירופה באופן חוקי. אחת הדרכים הנפוצות היא על ידי הוצאת ויזת סטודנט ורישום לאחד ממוסדות הלימוד המוכרים באירופה. ויזת סטודנט תאפשר לכם לעבוד גם דרך חברה מסודרת, וגם באופן עצמאי, אולם במקרה כזה כדאי לבדוק ולוודא לעומק את התנאים וההגבלות לגבי מספר שעות העבודה המותרות בתור סטודנט, ואת המוסדות הרשומים כבעלי הסדר עם השלטונות באירופה.

דרך נוספת וקלה יותר לקבלת ויזת עבודה חוקית באירופה, היא להתקבל לעבודה באחת החברות החוקיות הישראליות באירופה. חברות אלו, מוכרות על ידי השלטונות ומקבלות מספר מוגבל של אשרות עבודה אותן הן מורשות לחלק בין עובדיהן. יש לנקוט משנה זהירות גם עם חברות כאלו מכיוון שיש נוכלים רבים בשוק אשר יכולים להבטיח עבודה חוקית שמתבררת בסופו של דבר כלא חוקית.

ביטוח רפואי לעובדים

רוב החברות המעסיקות ישראלים, לא מספקות ביטוח רפואי לעובדיהן. יש לזכור שביטוח רפואי הוא חשוב מאין כמוהו, וכי אין זה משתלם או בטוח לעבוד באירופה ללא ביטוח. לכן, יש לבדוק באופן יסודי האם החברה על ידה אתם מועסקים דואגת לכם לביטוח רפואי, ואם לא, דאגו לכך באופן עצמאי. באופן כללי כדאי לוודא את תנאי ההעסקה והסדרי התשלום מראש, כדי להימנע מאי הבנות כלשהן, על אחת כמה וכמה כאשר אתם שוהים בארץ רחוקה.

לסיכום, עבודה חוקית באירופה אינה רק משאלת לב, היא בהחלט אופציה נגישה ומציאותית. תוכלו לעבוד במשרות רבות- מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, מכירה בעגלות, קטיף פרחים ופירות, אדמיניסטרציה, מלצרות, עבודות משרד, שירותי מנעולנות, ועוד מגוון עבודות מקצועיות ספציפיות, או רילוקיישנים.